עורך דין תאונות תלמידים – מה לעשות במקרה של תאונות תלמידים

כל ילד אשר נפגע בתאונה בבית הספר, בגן, לאחר שעות הלימודים או בחופשה – זכאי לפיצוי כספי בהתאם לפוליסת ביטוח תאונות תלמידים. ביטוח תאונות אישיות תלמידים מכסה כל תאונה שנגרמה לילד בכל מקום ובכל זמן, כולל חופשות.
אם הילד שלכם נפגע בתאונה, פנו אלינו – משרד עורך דין תאונות תלמידים, ונסייע לכם להשיג את מלוא הפיצוי שמגיע לכם.
אחריות הרשויות המקומיות לבטח את כל התלמידים עד גיל 18, הפרמיה נגבית מההורים בתחילת השנה. התלמיד מכוסה גם אם לא נגבה תשלום מהוריו בגין הביטוח.

עורך דין תאונות תלמידים

חלק ניכר מההורים אינם מודעים לכך שילדיהם מבוטחים בפוליסת ביטוח תאונות אישיות המאפשרת קבלת פיצוי כספי בגין תאונות אישיות בזמן הלימודים או מחוץ למסגרת הלימודים. לעיתים מדובר בסכומי פיצוי גבוהים מאד.

הביטוח מכסה כל תאונה בזמן הלימודים ומחוץ לשעות הלימודים, במהלך פעילות פנאי, ספורט, בילוי ואפילו תאונות שמקורן בחוסר זהירות  של הילד, ההורה או הגורם האחראי.

במקרים של תאונות דרכים, פעולות איבה או מלחמה, מחלה שאינה נובעת מתאונה אין כיסוי ביטוחי.

תביעה עם עורך דין תאונות תלמידים בהתאם לפוליסות תאונות תלמידים מתיישנת כעבור שלוש שנים מיום אירוע התאונה. מכיוון שמדובר בקטינים מניין שלוש השנים מתחיל רק מהגיעם לגיל 18, משמעות הדבר שניתן להגיש תביעה עד הגיע הילד לגיל 21.

במקרים רבים ניתן לתבוע בנוסף את הגורם האחראי לתאונה ולקבל כפל פיצוי.  כך למשל ילד שנפגע במסגרת פעילות בית הספר עקב רשלנות בהשגחה של המורים או עקב מפגע בתשתיות בית הספר ומתקניו, זכאי גם לתבוע את משרד החינוך או הרשות המקומית ולקבל בגין אותה פגיעה פיצוי נוסף לזה המשולם על פי פוליסת תאונות אישיות.

ילדים שנפגעו בגני משחקים עקב תקלה או מפגע בטיחותי במתקנים , קיבלו  פיצוי גם מהרשות המקומית וגם על פי פוליסת תאונות אישיות. ילדים שנפגעו בעת נפילה מאופניים בשל בור במדרכה או מפגע בטיחותי אחר זכאים לתבוע את הרשות האחראית לתקינות המדרכה או הכביש בנוסף לפוליסת תאונות אישיות.

3 הדברים  החשובים ביותר שיש לעשות במקרה של תאונת תלמיד

  • תיעוד המקרה, יש  לצלם תמונות ולקבל פרטים של עדים לתאונה.
  • יש לפנות לקבלת טיפול רפואי ולשמור את המסמכים  והקבלות  בגין ההוצאות.
  • מומלץ להסתייע בעורך דין תאונות תלמידים מומחה לשם קבלת הנחיות פעולה ומימוש מלוא הזכויות.

אם הילד שלכם נפגע בתאונה, מומלץ לפנות מייד לייעוץ משפטי ראשוני. משרדנו מייצג בהצלחה, כבר למעלה מ-35 שנים, מקרים רבים של תביעות בגין תאונות תלמידים.

באפשרותכם לתאם פגישת יעוץ ללא התחייבות וללא תשלום.

להערכה מיידית של גובה הפיצוי המגיע לכם

  • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.

מקרי תאונות תלמידים שבהם טיפלנו לאחרונה

5/5

משרדנו יצג ילד שנפגע מנפילה ברחוב. אנו הוכחנו רשלנות של הרשות המקומית בין היתר באמצעות חוות דעת של מומחה בטיחות כי בשל מדרכה לא תקינה, הילד נפל, נפגע בברך ונגרמו לו נזקים. בית המשפט קיבל את מלוא טענותינו, דחה את טענות הרשות המקומית לפיהן הפגם במדרכה היה מינורי, נפסקו לו 15% נכות בגינם קיבל פיצוי בסך 500,000 ₪.

5/5

תלמיד שנפגע במהלך משחק כדורגל במגרש, בשעות אחה"צ עם חברים נפגע בקרסולו. דרישת הפיצויים של הורי הילד נדחתה על ידי חברת הביטוח והם פנו למשרדנו לסיוע משפטי. משרדנו יצג את המשפחה מול חברת הביטוח בהתאם לפוליסת תאונות תלמידים, בנוסף ניהלנו הליך כנגד הרשות המקומית בטענה לפגם בטיחותי במגרש. בסופם של שני ההליכים הישגנו פיצוי כולל בסך 450,000 ₪.

5/5

נערה  שהייתה פעילה בצופים  במסגרת מחנה קיץ נפלה ממתקן ונפגעה. המבטחת של תנועת הצופים סירבה בתחילה לפיצוי בטענה להעדר רשלנות ולאשם תורם גבוה. ערכנו והגשנו באופן מיידי תביעה לביהמ"ש. לאחר הגשת התביעה התנהל מו"מ לפשרה בסופו הושג פיצוי בסדרי גודל של 250,000 ₪

מכתבי תודה מלקוחות

שאלות ותשובות נפוצות בנושא תאונות תלמידים

הביטוח חל כל ימות השנה, כולל חופשות מבית הספר, הזכאות לפיצוי קיימת גם אם הילד נפצע בבית, ברחוב בחוג או בכל מקום אחר. הפיצוי ניתן ללא קשר לשאלת האחריות לגורם התאונה. משמעות הדבר שניתן לקבל פיצוי מהביטוח גם אם הילד נפגע כתוצאה ממעשה שובבות או שההורה המשגיח התרשל בתפקידו.

הביטוח מפצה בגין החזר הוצאות רפואיות, היעדרות מלימודים ונכות בגין הפציעה.
החזר הוצאות רפואיות- החזר בסך 10% מההוצאות הרפואיות שנגרמו בעקבות התאונה ובלבד שלא שולמו על ידי גורם נוסף.
החזר בגין ימי היעדרות- פיצוי בגין היעדרות מלימודים שלמעלה מ-21 ימים מותנה באישור רופא מומחה.
פיצוי בגין נכות – הפיצוי נע בסדרי גודל שבין 18000ש"ח ועד כ-380000ש"ח ובמקרים חריגים אף יותר. הפיצוי ניתן בגין נכות של 5% ומעלה.

באופן עקרוני ניתן לתבוע עד הגיע הילד לגיל 21. יחד עם זאת לא מומלץ להמתין ולהתמהמה בהגשת התביעה.

בעיקרון מדובר על הוצאות מינימאליות. עורך הדין עובד על בסיס הצלחה בלבד ומקבל שכר טרחה רק אם מתקבל פיצוי ומתוך הפיצוי שמתקבל. יש צורך בבדיקת מומחה ובחוות דעת בעלויות משתנות על פי המקרה.

מדובר בהליך שבו המעורבות הנדרשת מהתלמיד ומהוריו אינה גדולה. עיקר התהליך מתבצע על ידי עורך הדין.

כתבות נוספות בנושא תאונות תלמידים:

עו"ד שהם סלומון בתוכנית משפחה שכזאת – ביטוח תאונות תלמידים

האם ביטוח תאונות אישיות תלמידים תקף גם בתנועת נוער?